rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - marzec 2014


Elity okrągłego stołu szukają ratunku u Putina! Histeria wokół Krymu stanowi okazję do prężenia muskuł przed kamerami i teraz na okrągło, wszyscy dawni aktorzy cyrku przy okrągłym stole i pijatyki w Magdalence zjednoczyli swe siły, aby do Parlamentu Europejskiego trafiła stara gwardia cwaniaków, którzy przez ostatnie pięć lat nie zrobili kompletnie nic dla Polski.

Ta cała histeria związana z Krymem jest tylko tematem zastępczym dla odwrócenia uwagi Polaków od problemów wewnętrznych! Na Krymie nie padł ani jeden strzał, żaden Ukrainiec nie rzucił nawet zgnitym pomidorem w chociażby jednego Rosjanina, a w Warszawie na Wiejskiej i w Urzędzie Rady Ministrów lament jakby na Jałtę już spadły dwie bomby atomowe!

Unia Europejska przygotowuje miliardy euro, a USA przeznaczyło miliard dolarów na powstrzymanie dezercji żołnierzy z armii ukraińskiej! TVP1, TVN, Polsat jęczą od rana do wieczora, że na Krymie, to już jest prawie wojna! Jaka wojna? Oddanie niektórych baz i okrętów bez walki, to nie wojna, tylko tchórzliwa kapitulacja. Jeżeli Беркут przechodzi na stronę Rosji to żadna wojna, tylko zwyczajna zdrada! Skoro wojsko ukraińskie stoi z bronią u nogi i pozwala na panoszenie się w Sewastopolu jakiejś rosyjskiej cywilbandzie, to nie jest obrona granic, tylko zwyczajne sparaliżowanie strachem! Jeżeli dowódcy ukraińscy mówią do kamer telewizji, że agresja Rosji spotka się z surowymi konsekwencjami, ale nie wysłali na Krym ani jednego czołgu, toż to żadna wojna tylko ZWYKŁA PROPAGANDA! Na takiej propagandzie zbija teraz kapitał nie tylko koalicja PO-PSL, ale również nieudolna pseudo-opozycja.

Histeria wokół Krymu stanowi okazję do prężenia muskuł przed kamerami i teraz na okrągło, wszyscy dawni aktorzy cyrku przy okrągłym stole i pijatyki w Magdalence zjednoczyli swe siły, aby do Parlamentu Europejskiego trafiła stara gwardia cwaniaków, którzy przez ostatnie pięć lat nie zrobili kompletnie nic dla Polski. Skoro przez lata wycieczek do Brukseli, Berlina, Londynu, Paryża, czy Strasburga europosłanki i europosłowie nie mogą się pochwalić zasługami dla Rzeczypospolitej, no to teraz chcą być ponownie wybrani do Eurosojuza demonstrując swoje zasługi dla Ukrainy?


Co może pomóc w ponownym wyborze na europosła?


No... na przykład paradowanie po Sejmie RP z chustą w kolorach flagi Ukrainy.


Bardzo medialne są obecnie wypowiedzi kandydatów na euro-osłów potępiające Władimira Putina!


Jednak co ciekawe nie za wszystko wolno potępiać prezydenta Rosji. Bo ani Tusk ani Sikorski nie pisnęli w marcu 2014 roku ani słowa na temat zamachu nad Smoleńskiem, zorganizowanym przez Putina 10.04.2010 roku!


Wolno potępiać za Krym, ale już nie za Smoleńsk, czy za Katyń?

Łatwo nabluzgać Putinowi ile wlezie za Sewastopol, ale jakoś nasi politycy nie potępiają teraz za zbrodnie NKWD na polskich oficerach w Charkowie czy polskich policjantach w Miednoje! Ciekawe, że Donald Tusk żąda sankcji wobec Rosji za Krym, ale nie żąda od Rosji odszkodowań za zajęcie przez Armię Czerwoną Stanisławowa, Lwowa, Tarnopola i Wilna?

Najwięcej obłudy sieją politycy PO, SLD, Twojego Ruchu-Europy plus i PSL-u, ale fakt, że cała opozycja usiadła znowu z tymi samymi nieudacznikami przy okrągłym stole i zaakceptowała strategię jedności w wyborach do EUROKORYTA, zakrawa na powtórkę z rozrywki, czyli z 1989 roku.

Paradoksalnie cała ta kampania wyborcza jest wspierana przez Władimira Putina, bo im gorzej na Ukrainie, tym więcej wywiadów w telewizji z aktualnymi europosłami i tym większa darmowa reklama dla tych, którzy niewiele zrobili dla Polski przy eurokorycie, a teraz chcą zachować ciepłe posadki! Cała para idzie w gwizdek, bo ani Tusk, ani Kwaśniewski, ani Miller, ani Lewandowski nie odważyli się pojechać na Krym, natomiast mają bardzo wiele do powiedzenia na temat metod walki z Rosją. Zadziwiać musi ilość naiwniaków, którzy uwierzyli, że tylko kolaboracja okrągłostołowa dawnych komunistów z zasiedziałymi miłośnikami eurokoryta może uratować nas przed wojną z Rosją. Czy ci wszyscy, którzy uwierzyli, że politykom PO,. SLD, PSL, Europy plus itp. chodzi o dobro Europy są nowymi ofiarami manipulacji socjotechnicznych? Dziś rano ogłoszono, że wrasta poparcie dla PO, a ja się martwię, że te sondaże świadczą o czymś zupełnie innym, a mianowicie, że wzrasta ilość głupców, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie.

W tej całej wrzawie medialnej w sprawie Krymu wcale nie chodzi bowiem ani o Polskę ani o Ukrainę, ale o EUROKORYTO do którego rozpoczęła się właśnie kampania wyborcza. Dla Polski najlepiej będzie, gdy do Europarlamentu zostaną wybrani zupełnie nowi ludzie, bo trzeba w
Polsce zmienić zarówno całą koalicję jak i całą opozycję! Kto jest bowiem współodpowiedzialny za te nieudolne rządy? Odpowiedzialna jest zarówno słaba koalicja jak i jeszcze słabsza opozycja.

Dlatego każdy Polak powinien głosować w maju tylko na takiego kandydata do Europarlamentu, który zadeklaruje publicznie, że bardziej zadba o Polskę niż o Krym!


Rajmund Pollak

2014-03-12 | Dodaj komentarz
VuArXK3b7GJ
2014-06-03 10:22:32
I don't even know what to say, this made things so much eaires!
Najpierw był zamach nad Smoleńskiem, a konsekwencją jest Krym! Rosja rozpoczęła atak na Europę już dnia 10 kwietnia 2010 roku, a Krym jest tylko konsekwencją bezczynności Unii Europejskiej i USA wobec skrytobójstwa dokonanego wtedy na rozkaz Putina nad Smoleńskiem!

Warto przypomnieć, że 10 kwietnia 2010 roku premier Donald Tusk serdecznie obejmował się z Władimirem Putinem po dokonanym przez Rosjan zamachu na polski samolot i śmierci Prezydenta RP i wielu przedstawicieli elit III RP! Potem przez 4 lata z uporem godnym lepszej sprawy Tusk bronił ze wszystkich sił propagandowych zarówno oszczerstw prorosyjskiego MAK jak i Miedwiediewa, Putina i innych władz Kremla!

Zarówno premier koalicji PO-PSL jak i aktualny Prezydent Bronisław Komorowski lansowali tezę, że współcześni dyktatorzy Rosji nie byliby w stanie posunąć się do skrytobójstwa w Smoleńsku w dniu 10.04.2010 roku!

Każdego, kto mówił lub pisał, że należy powołać międzynarodową komisję dla zbadania tragedii pod Smoleńskiem - Tusk i jego dwór określali mianem oszołomów, a nawet niektórzy z PO zalecali... badania psychiatryczne!

Rząd Donalda Tuska stał się najgorliwszym adwokatem Putina w sprawie oszczerczej dla naszych pilotów kampanii kłamstw szerzonej przez MAK, a dotyczących przyczyn zniszczenie nad Smoleńskiem samolotu z biało-czerwoną szachownicą! Prezydent Bronisław Komorowski natomiast głosił nawet teorie o poprawie stosunków polsko-rosyjskich!

Prawdziwym bohaterem stał się Kamil Stoch, który w Soczi pokazał Putinowi biało-czerwoną szachownicą i wbrew teoriom generał Anodiny z MAK wspieranej przez Donalda Tuska powiedział do kamer TVP1: Polska ma świetnych lotników! Ten hymn RP zagrany dwukrotnie w Soczi na cześć zwycięstw Kamila Stocha stał się w ten sposób również hymnem na cześć wszystkich wspaniałych polskich lotników, również tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku!

Gdy na Ukrainie zaczęły słabnąć rosyjskie wpływy, to dla ratowania skompromitowanego Janukowycza pojechała tam cała prorosyjska koalicja w składzie ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec i koalicji PO-PSL! Podpisano z Janukowyczem pakt, który miał przedłużyć do grudnia 2014 panowanie na Ukrainie protektora Moskwy! Gdy Majdan obalił ten pakt, a podpity eurodeputowany PO skompromitował elity okrągłostołowe na lotnisku we Frankfurcie, to Sikorski z Tuskiem nagle zmienili taktykę i... histerycznie zaczęli wymachiwać szabelkami w kierunku Kremla. Ten sam Tusk, który obejmował się z Putinem w Smoleńsku w 2010 roku, zaczął nagle krytykować agresywne działania Rosji wobec Ukrainy! Gdy Krym został opanowany przez nieoznakowane siły paramilitarne, to premier koalicji PO-PSL jakoś nie miał wątpliwości, że są to siły specjalne Putina!

Ośmielam się zapytać: Jak to jest Panie Donaldzie Tusk, że w 2010 roku został Pan oślepiony blaskiem Putina w Smoleńsku, a dopiero w marcu 2014 roku odzyskał Pan nagle wzrok i dostrzegł prawdziwe oblicze tyrana z Kremla?

Obecne oświadczenia Donalda Tuska można będzie dopiero wtedy uznać za szczere, jeżeli premier koalicji PO-PSL-WSI zażąda w końcu powołania Międzynarodowej Komisji do spraw zbadania wszystkich okoliczności tragedii z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem! Skoro władze Kremla są zdolne do użycia swoich sił specjalnych w nieoznakowanych wozach bojowych i mundurach bez dystynkcji do zajęcia całego Krymu, to tym bardziej były zdolne do zamachu na prezydencki samolot RP nad Smoleńskiem w 2010 roku i upozorowania, że to był nieszczęśliwy wypadek!

Rosja rozpoczęła atak na Europę już dnia 10 kwietnia 2010 roku, a Krym jest tylko konsekwencją bezczynności Unii Europejskiej i USA wobec skrytobójstwa dokonanego wtedy na rozkaz Putina nad Smoleńskiem!


Rajmund Pollak

2014-03-07 | Dodaj komentarz
Kasandra
2014-03-17 20:55:48
Panie Pollak...Pan jest prawdziwym Polakiem....ma pan wyczucie i zmysl historyczny..Umiejetnosc wyciagania wnioskow z historii,przeszlosci..Psychologiczne i psychoanalityczne "rozpracowywanie" wrogow Polski i polskosci...Przede wszystkim dobra znajomosc historii..Kto zna historie(ta prawdziwa),to juz po katastrofie,w kwietniu 2010, wiedzial,ze to sprawka Rosji..Kwestia bylo tylko(i jest nadal),w jaki sposob dokonano zamachu..A swoja droga wielu nie wie(albo udaje),ze Rosjanie maja doskonale techniki niszczace..umieja sterowac pogoda..itp..Te podejrzenia o uzycie pola magnetycznego o duzej sile i (lub) uzycie lasera oslepiajacego sa sluszne..Jednak wiekszosc Polakow nie zna historii..Nie umie wyciagac wnioskow z przeszlosci..Bez znajomosci przeszlosci nie moze byc przyszlosci(dobrej przyszlosci)..Madrosc historyczna uczy nas byc czujnym,przezornym i przewidujacym..Zgodnie z zasada:"strzezonego Pan Bog strzeze.." I wlasnie tej madrosci i roztropnosci zabraklo rowniez wszystkim,ktorzy polecieli do Smolenska..po smierc..Aczkolwiek,tylu wybitnych znawcow historii bylo wsrod nich..Jakies zaslepienie! Wszyscy w jednym samolocie,tylu swiatlych i madrych ludzi..samolotem a jakze....rosyjskim,przestarzalym..ladowanie na "lotnisku"-widmo..itd...itp..Zabraklo Wernyhory..Aczkolwiek... i tak nikt nie slucha,, Bielszczanka
2014-03-20 00:03:04
Żadnych konkretów, żadnych teorii, żadnego wyciągania wniosków. Być może, że katastrofa pod Smoleńskiem jest związana z ostatnimi wydarzeniami, ale wszystko wygląda inaczej.
MnzmKvr8ic
2014-06-02 10:14:57
Melissa Matthews / In 2006, many of us immediately set about reinildbug our homes while this time around the uncertainties have changed the outlook for Fernville. It's difficult because even Hemlock Township still doesn't have the information they need either. We were really blessed to have all the help from the township so that our homes could be cleaned out and gutted immediately but now the homes are unattended, without utilities, and the residents have not received their insurance money.
Czy Tusk razem z Sikorskim chcą wywołać III wojnę światową? Powinniśmy popierać niepodległość Ukrainy, ale to poparcie nie może być bezwarunkowe! Władze niepodległej Ukrainy powinny wreszcie przeprosić za potworne zbrodnie UPA i innych nacjonalistów dokonanych na Polakach oraz zapewnić bezpieczeństwo i swobodne posługiwanie się własnym językiem i własną kulturą Polakom, którzy nadal żyją na terenach naszego wschodniego sąsiada.

Historia nauczyła nas, że nie należy wychodzić przed główną orkiestrę i warto się trzy razy zastanowić zanim zacznie się wymachiwać się szabelką, zwłaszcza w sytuacji gdy naraża się los własnego narodu. Przypomnę, że król Jan III Sobieski zanim ruszył na Turków do Austrii podarował Rosji Wschodnią Ukrainę, natomiast carat wcale nie poparł nas za ten gest i nie udzielił wsparcia w czasie wyprawy na Wiedeń. Austria sto lat po szarży polskich huzarów okazała nam taką wdzięczność, że wzięła udział wraz z Rosją i Prusami w rozbiorach Polski! Wielka Brytania w ..."geście wdzięczności" za wkład lotników z Polski w Bitwie o Anglię zdradziła nas w Jałcie i oddała w łapy Stalina. Litwa „dziękuje" po dziś dzień za poparcie Polski dla odzyskania niepodległości krajów bałtyckich w ten sposób, że każe wyrzucać tablice polskojęzyczne i zabrania nawet oryginalnej pisowni polskich nazwisk w urzędach i w dokumentach, a kto ten nakaz narusza, ten zostaje skazany przez litewskie sądy na wysokie grzywny za polskość!

Warto też zastanowić się jak władze Ukrainy dziękują Polakom za to, że Polska była jednym z pierwszych państw, które uznało niepodległość Ukrainy. Otóż prezydent Juszczenko uznał mordercę wielu Polaków- Stepana Banderę - bohaterem Ukrainy, a deputowani lwowskiej rady obwodowej, z bloku Julii Tymoszenko (tak bardzo wspieranej przez Tuska i Sikorskiego), zaapelowali do prezydenta Ukrainy aby nie brał udziału w uroczystościach upamiętniających w 2009 roku rocznicę potwornego mordu dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na bezbronnych Polakach w Hucie Pieniackiej 28 lutego 1944 roku.

Warto wiedzieć, że w 2009 roku pamięć pomordowanych Polaków z Huty Pieniackiej uczcił ówczesny Prezydent RP Lech Kaczyński!

28 lutego 2014 roku minęła okrągła 70 rocznica tej potwornej zbrodni! Nasuwa się pytanie: Dlaczego ani Prezydent RP Bronisław Komorowski, ani premier Donald Tusk, ani minister Radosław Sikorski, ani żaden przedstawiciel nowych władz Ukrainy nie złożyli kwiatów pod pomnikiem Polaków bestialsko pomordowanych w Hucie Pieniackiej 28 lutego 1944 roku???

Bulwersujący jest fakt zaniku pamięci o rodakach z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej przez wszystkie bez wyjątku elity Sejmu i Senatu RP! Głównym tematem medialnym TVP1, TVP2, TVN, Polsat itp. była natomiast w dniu 28.02.2014r awantura wywołana na jednym z lotnisk, przez znajdującego się pod wpływem alkoholu europosła z Platformy Obywatelskiej!

W siedemdziesiątą rocznicę tej zbrodni nie znalazł się ani jeden poseł, ani jeden senator, ani w koalicji PO-PSL, ani w opozycji, który zaproponowałby w dniu 28 lutego 2014roku uczczenie minutą ciszy pamięci ponad 1000 Polaków zamordowanych 70 lat temu w Hucie Pieniackiej i ok. 200.000 Polaków zamordowanych na Wołyniu przez nacjonalistów UPA, UON i SS Galizien, składającej się głównie z Ukraińców.

Przypomnę co wydarzyło się 28 lutego 1944 roku z Hucie Pieniackiej. III Pułk Policyjny SS złożony z ukraińskich ochotników SS Galizien wraz z sotnią UPA i paramilitarnym oddziałem nacjonalistów ukraińskich OUN pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego otoczyły wieś. Po wystrzale z rakietnicy rozpoczęły się potworne mordy. Uciekających, bezbronnych Polaków nie tylko rozstrzeliwano, ale również spalano żywcem, ukrytych w stodołach i we własnych domach. Siedemdziesięcioletniej Rozalii Sołtys - Ukraińcy rozpruli bagnetem brzuch i umarła w potwornych mękach. Noworodki zbrodniarze UPA chwytali za nóżki i mordowali waląc główkami o mury! Kobiecie, która rodziła najpierw zabili na jej oczach noworodka, a potem odrąbali jej głowę siekierą! Mordowano również Żydów, którzy znaleźli schronienie w domach Polaków.

Ukraińcy, zanim spalili całą wieś, metodycznie rabowali dobytek pomordowanych Polaków oraz Żydów i ładowali „zdobycz" na furmanki. W okolicznych wsiach można po dziś dzień znaleźć w domach potomków banderowców „trofiejne" rzeczy będące kiedyś własnością Polaków! Są to zwłaszcza zegary ścienne, meble, obrazy oraz narzędzia rolnicze! Szkoda, że ani Prezydent Bronisław Komorowski, ani premier Tusk, ani nikt z nowych, aktualnych władz Ukrainy, doświadczanej obecnie inną tyranią, nie raczył poświęcić nawet jednego zdania ku czci pomordowanych 28 lutego 1944 roku Polaków!

Niepokoi również uchwalona ostatnio przez Parlament Ukrainy najnowsza ustawa, która znosi równość języków mniejszości z językiem ukraińskim! Wbrew pozorom ustawa ta jest nie tylko antyrosyjska, ale również antypolska, bo godzi w mniejszość polską zamieszkałą w obecnych granicach Ukrainy! Mogą ich w przyszłości spotkać podobne restrykcje jak Polaków na Litwie!

Polska poparła Majdan i warto abyśmy zadbali o przyszłość Polaków na Ukrainie pod nowymi rządami! Niepokoi, że nikt z ukraińskich władz nie wspomniał o tym, że na Majdanie zginęli za niepodległość Ukrainy także Polacy z Ukrainy!!! Najbardziej bulwersuje natomiast oficjalna wypowiedź pełniącego obecnie obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandra Tuirczynowa, który w dniu 1 marca wspomniał, że ..."Obywatelami Ukrainy są obecnie nie tylko Ukraińcy, ale i Rosjanie, Tatarzy...", natomiast zupełnie zapomniał o Polakach, a przecież na Ukrainie żyje nadal wiele tysięcy Polaków.

Powinniśmy popierać niepodległość Ukrainy, ale to poparcie nie może być bezwarunkowe!

Władze niepodległej Ukrainy powinny wreszcie przeprosić za potworne zbrodnie UPA i innych nacjonalistów dokonanych na Polakach oraz zapewnić bezpieczeństwo i swobodne posługiwanie się własnym językiem i własną kulturą Polakom, którzy nadal żyją na terenach naszego wschodniego sąsiada.

Tymczasem polityka rządu PO-PSL jest jednostronna i marginalizuje interesy Polaków zamieszkujących na terenach Ukrainy.

Zamiana pomników Lenina na pomniki Bandery nie jest gestem pojednania z Polakami! Dla Polaków bowiem, zarówno Lenin jak i Bandera byli zbrodniarzami!

Jestem przeciwnikiem agresji Rosji na Ukrainę, ale dyplomacja wymaga lepszej taktyki niż machanie szabelką propagandy uprawiane przez Tuska i Sikorskiego.

Sikorski najpierw wyszedł przed orkiestrę podpisując pakt z Janukowyczem i strasząc opozycjonistów z Majdanu, że ..." jak nie podpiszecie to...", a teraz Tusk wychodzi przed orkiestrę pouczając Prezydenta USA co ma robić i żądając od NATO, aby dobyć szabel!

Warto się zastanowić czy Jałta jest tym miastem, za które Polacy chcieliby umierać dla uczczenia zdrady jaka tam została dokonana w majestacie prawa przez przywódców trzech wielkich mocarstw?

Skuteczna dyplomacja odbywa się w zaciszach gabinetów, a przedwczesne machanie szabelkami przez Tuska i Sikorskiego może mieć taki efekt dla Polaków na Ukrainie, jak ma obecnie dla Polaków na Litwie.

Nie będzie prawdziwej niepodległości Ukrainy bez pełnej wolności Polaków na Ukrainie i ostatecznego potępienia dawnych zbrodni nacjonalistów ukraińskich!

Rajmund Pollak

2014-03-05 | Dodaj komentarz
7vKwRRigR
2014-06-02 14:00:27
Droga Pani Grażyno!!Niech Pani ratuje dzdnizieiec zamkowy przed tym tragicznym projektem a ma Pani mf3j głos. To jaki projekt wygrał budzi wielkie kontrowersje, zbyt ingeruje w zamek. bylo wiele lepszych projektf3w. Spotykałem się na świecie z takimi zadaszeniami i nigdy nie widziałem aż takiego .. ciężko to nazwać.Pozdrawiam

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517295
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała